Wkład do szuflady

Wkład do szuflady – Jaki wybrać + Przykładowe organizery

Przestrzeń kuchenna ma to do siebie, że znajduje się w niej wiele drobnych przedmiotów. Mowa o sztućcach używanych do posiłków, narzędziach służących do mieszania potraw, łopatkach, dużych łyżkach, rolkach z folią aluminiową czy korkociągach. Gdyby te elementy znajdowały się w kuchennych szufladach bez żadnych organizerów, znalezienie ich byłoby utrudnione. Ponadto obijałyby się o siebie, mogąc niszczyć wnętrze szuflady. Jak temu zapobiec? Na ten pomysł wpadli producenci organizerów, którzy przygotowali dla nas różne wkłady do umieszczenia w szufladzie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale łączy je jedno – dzięki nim sztućce i inne niewielkie przedmioty znajdują się w należytym porządku.

Modele wkładów do szuflad

VARIERA Wkład do szuflady

IKEA VARIERA

Pojemnik na sztućce Variera to propozycja jednego z najpopularniejszych koncernów meblowych świata, szwedzkiej Ikei. Model wykonany został z lekkiego plastiku, który łatwo można utrzymać w czystości. Organizer dostosowany jest do klasycznych rozmiarów szuflady, jednak jeśli jesteśmy posiadaczami modeli o innych wymiarach, możemy zestawić pojemnik z innymi egzemplarzami tego producenta. Tacka bardzo estetycznie prezentuje się we wnętrzu szuflady, spełniając swoje zadanie przechowywania sztućców. Funkcjonalny model jest dopasowany pod rozmiary mebli marki Ikea i nie tylko.

PRO REJS Wkład do szuflady

PRO REJS

Wykonany z tworzywa sztucznego wkład do szuflady PRO REJS to ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu kuchenne sztućce i drobiazgi znajdą dla siebie odpowiednie miejsce i zawsze będą pod ręką. Model za sprawą ciemnej kolorystyki dobrze się prezentuje, a dzięki optymalnym rozmiarom zastosowany być może w przypadku większości kuchennych kompletów meblowych.

Wkład do szuflady rozsuwany WEWNĘTRZNY

Leroy Merlin Wkład rozsuwany

Rozsuwany egzemplarz to propozycja dla osób ceniących klasyczny design oraz jednocześnie rozwiązanie proekologiczne. Element ten bardzo estetycznie prezentuje się w szufladach kuchennych, będąc ich ozdobą. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, to model rozsuwany, pozwala więc na zmiany jego wymiarów w zależności od indywidualnych potrzeb. Producent udziela na niego dwuletniej gwarancji.

Wkład do szuflady rozsuwany WEWNĘTRZNY

Leroy Merlin Wkład rozsuwany szeroki

Wkład do szuflady rozsuwany wewnętrzny jest połączeniem estetyki wykonania z funkcjonalnością. Sam w sobie ma pokaźne rozmiary, po rozsunięciu mogą się one dodatkowo zwiększyć, co pozwala na przechowywanie w nim zarówno sztućców, jak i dużych łyżek do nakładania potraw albo łopatek. Wiele przegródek przygotowanych przez producenta pozwala na wygodne i funkcjonalne posegregowanie zawartości.

WKŁAD DO SZUFLAD COOKE&LEWIS 40 CM

COOKE&LEWIS 40 CM

Biały wkład do szuflady marki Cooke&Lewis wykazuje dobrą odporność na zarysowania, a dzięki niezłemu wykonaniu powinien służyć przez długi czas, pozostając w niezmiennym stanie. Podzielono go na pięć komór, więc różne rodzaje sztućców będą mogły zostać od siebie odpowiednio oddzielone. Dodatkowym jego atutem jest niska cena.

WKŁAD DO SZUFLAD CURVER TRANSPARENTNY

CURVER Wkład transparentny

Połączenie estetyki z funkcjonalnością – tak w skrócie opisać można transparentny wkład do szuflad marki Curver. Na uwagę zasługuje dużo przegródek, jakie w tym przypadku zastosowano. Dzięki ich pojawieniu się wiele elementów wyposażenia kuchni znajdzie w końcu dla siebie odpowiednie miejsce. Model wykonany został z tworzywa sztucznego, dlatego cechuje się trwałością i wytrzymałością. Wielką zaletą jest możliwość jego regulacji, pozwala na to, by dostosował się do wymiarów szuflady, w której się znajdzie.

Przegródki do szuflad – efektywne zagospodarowanie

W większości przypadków wkłady do szuflad wykonane są z plastiku. Materiał ten jest niedrogi, relatywnie lekki i łatwy w utrzymaniu w czystości (wystarczy tylko raz na jakiś czas przetrzeć go wilgotną szmatką, gdyby pojawiły się na nim jakiekolwiek zabrudzenia). Dość często spotyka się dziś także drewniane organizery do szuflad. Co prawda są one nieco droższe od plastikowych, jednak miłośnicy proekologicznych rozwiązań wybierają je z chęcią. Ponadto bardzo elegancko się one prezentują.

Zdarzają się coraz częściej modele rozsuwane, które z powodzeniem wykorzystać można w szufladach różnych rozmiarów. Dzięki uniwersalnemu charakterowi tego rozwiązania jest ono wybierane przez osoby, które chcą w optymalny sposób zagospodarować każdy centymetr kwadratowy.

Kiedy wybiera się model dla siebie, należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, bowiem dobrze dobrany egzemplarz będzie służył przez wiele lat, pełniąc swoją funkcję bez zarzutu. Dla wielu osób liczy się także nowoczesny design, na szczęście producenci oferują dziś bardzo interesujące rozwiązania, które zadowolą wymagających estetów.

Jak znaleźć dobry organizer do szuflady?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Jeśli sztućców oraz kuchennych drobiazgów mamy dość mało, możemy pozwolić sobie na egzemplarz mniejszych rozmiarów i taki, który nie jest podzielony na wiele przegródek. W przypadku, kiedy chcemy w nim przechowywać dużo rozmaitych przedmiotów, zdecydowanie zakupmy model większy i taki, który ma liczne przegródki. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być organizer rozsuwany, nie musimy w tym przypadku ograniczać się z rozmiarem i możemy użyć tego modelu zarówno w niedużej, wąskiej szufladzie, jak i w tej pokaźnych rozmiarów.

Kiedy chcemy, aby wnętrze szuflady było widoczne, zdecydujmy się na zakup egzemplarza transparentnego. Jeśli jednak wolimy, by wkład miał konkretną barwę, nie zapomnijmy o dopasowaniu jej do koloru mebli kuchennych, by całość prezentowała się estetycznie.

W przypadku, gdy nasz budżet na ten cel jest mocno ograniczony, sięgnijmy po model wykonany z plastiku. Solidny, wytrzymały i lekki, sprawdzi się na pewno w kuchennej przestrzeni bardzo dobrze. Jeżeli zaś zależy nam na rozwiązaniu wyróżniającym się estetyką i proekologicznym zarazem, lepszą opcja okażą się być da nas modele wykonane z drewna. Ich trwałość i solidność sprawiają, że mogą one służyć przez wiele lat, prezentując się bardzo dobrze.

Staranność wykończenia organizerów to dziś norma, stają się one więc przedmiotem nie tylko typowo praktycznym, ale także pełniącym funkcję estetyczną. Im więcej przegródek różnej wielkości posiadają, tym więcej typów kuchennych sztućców oraz drobiazgów można w nich z powodzeniem umieścić. Szybko i sprawnie znajdziemy dzięki nim każdy element wyposażenia kuchni, zapominając o nieładzie.

Można wybierać spośród zaokrąglonych komór lub tych klasycznych o prostokątnych kształtach – tutaj kierować się należy indywidualnymi preferencjami. Warto zwrócić też uwagę na to, by wybrany przez nas model można było łatwo utrzymać w czystości – w tym przypadku wybór przemawia za pierwszą opcją, którą czyścić jest zdecydowanie łatwiej.

Pamiętajmy o tym, że tego typu organizery stają się nieodłącznymi elementami nie tylko w domowych kuchniach, warto mieć je także w domkach na działkach, przydadzą się i w przypadku zaplecza kuchennego w biurze.

Wkłady do szuflad to przedmioty, na które w codziennym życiu nie zwraca się właściwie uwagi. Jednak gdyby ich zabrakło, bardzo szybko okazałoby się, jak bardzo pomagają utrzymać ład i porządek w kuchennej rzeczywistości. Producenci proponują nam coraz więcej interesujących modeli do wyboru, dlatego każdemu klientowi powinno udać się znaleźć dla siebie ten odpowiedni.

Autor
Lubię Dom