Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – Jaką wybrać

To praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie cieszy się dziś coraz większym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić, dzięki niemu można w znacznym stopniu usprawnić sobie prace kuchenne. Wyciągana wylewka to taka funkcja, w przypadku której głowica z natryskiem jest przeciągana na specjalnym wężu. Dzięki zastosowaniu tej opcji można z powodzeniem uniknąć rozpryskiwania się wody, umyć starannie zlewozmywak czy też dobrze wypłukać jakiś produkt, unikając marnowania wody. Producenci proponują jednak dzisiaj swoim klientom całe mnóstwo ciekawych propozycji do wyboru, jak więc wybrać taką, która okaże się być funkcjonalna, wyróżniająca się dobrą jakością i nie kosztująca zbyt wiele?

Popularne baterie kuchenne z wyciąganą wylewką

Znaleźliśmy kilka popularnych modeli baterii, które klienci chętnie nabywają i które okazują się praktyczne, funkcjonalne i ciekawie wyglądające. Są to baterie różniące się budową i wyglądem, dlatego można je dopasować do różnych stylów w kuchni, powinny sprawdzić się w nowoczesnych przestrzeniach kuchennych oraz klasycznych.

COOKE&LEWIS TORRENT

COOKE&LEWIS TORRENT

Bateria zlewozmywakowa Torrent marki Cooke&Lewis jest wykonana z mosiądzu i pokryta warstwą chromu. Dzięki wyciąganej wylewce korzystanie z niej jest w znacznym stopniu ułatwione. Nowoczesny i uniwersalny wygląd tego egzemplarza pozwala na to, by dobrze prezentował się on w przestrzeni kuchennej. Baterię charakteryzuje trwałość, wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, posłuży więc domownikom przez długi czas, pełniąc swoją funkcję. Na jej powierzchni nie powstają nieestetyczne zacieki i smugi. Napowietrzający wodę perlator to dodatkowy element wyposażenia tego modelu i pozwala na oszczędność wody. Wylewka łatwo się czyści a producent udziela na ten model pięciu lat gwarancji.

COOKE&LEWIS KAREENA

COOKE&LEWIS KAREENA

Warto zwrócić też uwagę na egzemplarz Kareena, on także został przygotowany przez markę Cooke&Lewis. Smukła linia produktu doda przestrzeni kuchennej charakteru, a umycie zlewozmywaka stanie się w znacznym stopniu ułatwione (nawet gdy mówimy o miejscach uważanych za trudno dostępne). Jeśli chodzi o materiał wykonania, zastosowano tutaj mosiądz połączony ze stopem metalu, to połączenie dobrze sprawdza się w kuchennej przestrzeni. Dzięki temu, że model ma prosty wygląd, będzie świetnie sprawował się w loftowych czy industrialnych wnętrzach kuchennych. Producent udziela na niego aż dziesięciu lat gwarancji.

COOKE&LEWIS FLINTER

COOKE&LEWIS FLINTER

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Flinter z ruchomą wylewką to propozycja wyróżniająca się wyglądem. Chromowany egzemplarz będzie dobrze komponował się wszędzie tam, gdzie rządzą klimaty loftowe czy też industrialne. Mocną stroną tego modelu jest to, że został stworzony z połączenia mosiądzu oraz stali nierdzewnej, dzięki czemu charakteryzuje go solidność, trwałość oraz wytrzymałość. Sprężynowa wyciągana wylewka pozwala na to, by z powodzeniem myć artykuły spożywcze albo zlewozmywak. Producent udziela na ten model aż dziesięciu lat gwarancji. Dzięki zastosowaniu jednej dźwigni można ustawić zarówno temperaturę wody, jak i jej ciśnienie.

Vitalis

OBI Vitalis

Chromowana bateria kuchenna OBI DECO-LINE Vitalis ma bardzo przystępną cenę i jest starannie wykonana. Sama bateria zajmuje niewiele miejsca a jej wyciągana wylewka świetnie sprawdzi się w klasycznie urządzonej przestrzeni kuchennej. Zmywanie jest dzięki tym rozwiązaniom bardzo ułatwione. Dobry kartusz i perlator pozwalają na to, by cieszyć się niezawodnym działaniem modelu przez długi czas.

Raso

OBI Raso

Bateria kuchenna OBI Raso to przykład modelu z wyciąganą wylewką, który sprawdza się w nowoczesnej kuchni. Dzięki długiej wylewce można bez problemu myć w zlewozmywaku duże garnki bez obaw o zalanie powierzchni podłogi. Chromowana powłoka egzemplarza sprawia, że wygląda on estetycznie, sprawdzając się w jednokomorowych oraz dwukomorowych typach zlewozmywaków. Typowe sterowanie jednouchwytowe okazuje się być praktyczną opcją. Dodatkowo egzemplarz posiada perlator Neoperl, czyli siateczkę na końcu wylewki, która pozwala zaoszczędzić wodę.

MASALA DEANTE

MASALA DEANTE

MASALA DEANTE to minimalistyczna, prosta w wyglądzie, chromowana bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, stworzona z dbałością o szczegóły. Może być bardzo ciekawym uzupełnieniem nowoczesnej przestrzeni kuchennej. Co ją wyróżnia? Dzięki zastosowaniu ceramicznej głowicy model ten należy do bardziej trwałych, wytrzymałych i solidnych. Mocną stroną egzemplarza jest też 7 lat gwarancji. Na końcu wylewki znajduje się perlator napowietrzający a w zestawie dołączone są wężyki przyłączeniowe i zestaw montażowy.

Czy warto kupić baterię z wyciąganą wylewką?

Jak już wspomnieliśmy, ten element armatury cieszy się ostatnio dużą popularnością. Doświadczeni z branży przekonują, że wyciągana wylewka jest rozwiązaniem optymalnym, jeśli chodzi o kuchenną przestrzeń. Dlatego coraz częściej takie właśnie modele wybierane są przez osoby, które właśnie urządzają kuchnię albo też przeprowadzają w niej remont.

Wyciągana wylewka to taka, która obraca się w poziomie, a jej syfon można z powodzeniem wyciągać. Strumień wody można więc kierować w dowolną stronę, co jest sporym ułatwieniem. Dzięki zwiększeniu powierzchni roboczej modelu możemy sięgnąć strumieniem wody nawet poza obręb naszego zlewozmywaka, co w przypadku klasycznych modeli nie byłoby możliwe. Możemy również z precyzją kierować ten strumień wszędzie tam, gdzie chcemy. Nie ochlapujemy podłogi, a możemy szybko umyć owoce, warzywa, mięso czy też sam zlewozmywak.

Warto dodać, że modele z wyciąganą wylewką to opcja zarówno do kuchni niewielkiej, jak i tej sporych rozmiarów.

Aby wybrać odpowiedni model, należy zastanowić się zarówno nad jego wyglądem, jak i kwestiami związanymi z funkcjonalnością. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także cena. Choć ogólnie baterie tego typu są droższe od standardowych, i tutaj różnice w cenach okazują się być dość znaczne.

Bateria zlewozmywakowa – kolorystyka

Bateria z wyciąganą wylewką może występować w różnej gamie kolorów. W tym przypadku wybór uzależniony jest głównie od tego, w jakich barwach i w jakiej stylistyce urządzona jest kuchenna przestrzeń. Zdecydowanie najczęściej spotkać można modele chromowane. Nie brak także nowoczesnych egzemplarzy koloru czarnego, dzięki której możemy uzyskać w kuchni efekt minimalizmu, elegancji i prostoty. Coraz częściej baterie zlewozmywakowe są także barwy beżowej, nie brak też modeli grafitowych czy białych. Inne wersje kolorystyczne są stosowane znacznie rzadziej.

Cena

Jeśli chodzi o modele wyposażone w praktyczną i wygodną wyciąganą wylewkę, ceny prezentują się w sposób zróżnicowany. Tego typu model z powodzeniem można zakupić już za kwotę rzędu stu siedemdziesięciu złotych, niekiedy jednak trzeba zapłacić 700 złotych albo więcej. Wszystko uzależnionej jest tutaj od wieku czynników, chociażby materiału, z którego konkretny model został wykonany oraz od tego, jaki producent go przygotował, jaki jest okres gwarancji i kolorystka modelu.

Autor
Lubię Dom